Blog > Komentarze do wpisu
LEKKOŚĆ

Lubię te swoje soboty. Wtedy z zasady biegam, coś szybszego, przynajmniej jak na mnie teraz.

Ostatnimi czasy poza tradycyjnym niedzielnym dłuższym bieganiem, tak ciut nad dwie godziny w tempie padaki biegłem odcinki. Też nędzne, ale zawsze. Trzy minuty z przerwą minuta albo minuta z przerwą trzydzieści sekund. W soboty bywał to raczej dłuższy interwał, tak było do poprzedniej soboty. Sam nie bardzo pamiętam, czemu, ale zamiast interwałów zacząłem lecieć drugi zakres i spodobało mi się n tyle, że w kolejnym tygodniu powtórzyłem eksperyment.

Tyle, że tym razem z pełną świadomością, co będę robił poleciałem nad Jeziorko Czerniakowskie. N miękkim tempo leci 20 – 30 sekund n kilometrze w dół to i tempo mimo wysokiego tętna spadło. Ale tak czy inaczej było git i generalnie super.

I są to takie rzeczy, które mnie budują.

Bywa, że spadają mi spodnie i dziurek w pasku brak. No i cycki mi nie latają jak schodzę po schodach.

Orając ponad dwie godziny nie ciągnę już za sobą nóg, fakt, tankuję po drodze i to trochę pomaga.

W zeszłym tygodniu wyszedłem sześć razy, owszem, jak to mówi R na dwa kółka dookoła bloku, ale zawsze.

I zaczynam jak był zwykł mawiać jeden z moich trenerów biegać a nie truchtać. Jego motto brzmiało jak biegasz, to biegaj, a nie truchtaj.

Powoli wracam do takiej fantastycznej lekkości, do momentu, kiedy „się biegnie”, samo się biegnie. Kiedy nie ma wysiłku, jest lekkość i mam ochotę krzyczeć z radości.

Nie pamiętam jak dawno biegałem tak długie treningi, ważyłem tak mało. Fakt w zeszłym tygodniu zagapiłem się, zjadłem jabłko i przytyłem 20 deka, ale zachowałem na tyle dużo zdrowego rozsądku, żeby poprzestać na jednym i nie poleciałem w górę o kilo.

I wiem, że to wszystko mało i czasem wracam do niegdysiejszej lekkości biegu. Ale zaczynam wierzyć, że to może wrócić.

poniedziałek, 21 maja 2018, wojtek_wanat

Polecane wpisy

  • NOSTALGIA

    Dawno mnie tu nie było. Nie to, że zupełnie nie biegam, ale jakoś nie mam energii do pisania. Zawsze brakuje tego czegoś, żeby usiąść i maznąć . Za trzy tygodni

  • WYMIERNE WSKAŹNIKI

    Piszę a więc biegam. Tak mnie tknęło, na ile wiarygodne są wymierne wskaźniki. Może warto w większym stopniu opierać się na wrażeniach, samopoczuciu. I poza wsz

  • BIEG NARODOWY

    Był taki bieg, o którym głośno było sporo przed Samym biegiem a i pop nim też było nieźle. To Bieg Konstytucji w Skarżysku Kamiennej. Przed trochę szumu sprawił